C323C683G1G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C323C683G1G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.068UF 100V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.60744
Листови со податоци онлајн
C323C683G1G5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y1K50471KCT

1825Y1K50471KCT

Syfer

CAP CER 470PF 1.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 60.320

$1.82358

GCD216R71H392MA01J

GCD216R71H392MA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.714.383

$0.05833

K153M15X7RK53L2

K153M15X7RK53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL

На залиха: 681.616

$0.14671

VJ1206A8R2BXQPW1BC

VJ1206A8R2BXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 2.082.465

$0.04802

C320C510G3G5TA7301

C320C510G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 51PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 322.009

$0.31055

SR595E334MAATR1

SR595E334MAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 588.166

$0.17002

1206Y0500391KDT

1206Y0500391KDT

Syfer

CAP CER 390PF 50V X7R 1206

На залиха: 347.065

$0.28813

0603J0630151KAT

0603J0630151KAT

Syfer

CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 533.134

$0.18757

0603Y0160391JCR

0603Y0160391JCR

Syfer

CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 672.043

$0.14880

1808Y0630820KFT

1808Y0630820KFT

Syfer

CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 217.974

$0.45877

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв