WhatsApp Icon
VJ0603D3R3BXCAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D3R3BXCAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
10404
Листови со податоци онлајн
VJ0603D3R3BXCAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C0603X560M4HAC7867

C0603X560M4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 56PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 8.912.655

VJ0805A182KXAAT

VJ0805A182KXAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 979.048

VJ1210Y273KXAAT

VJ1210Y273KXAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.027UF 50V X7R 1210

На залиха: 947.508

CC1206FRNPO0BN331

CC1206FRNPO0BN331

Yageo

CAP CER NPO 1206

На залиха: 818.732

C04UL1R7B-6SN-X0T

C04UL1R7B-6SN-X0T

NOVACAP

CAP CER 0402

На залиха: 164.244

C0603C120K3HAC7867

C0603C120K3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 12PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 17.730.496

1825Y2500180JCT

1825Y2500180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 44.733

1206Y0500560KCT

1206Y0500560KCT

Syfer

CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 493.802

2220Y0160682FCT

2220Y0160682FCT

Syfer

CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 18.580

1206AC102KAT1A

1206AC102KAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206

На залиха: 357.142

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв