C328C106K3R5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C328C106K3R5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.45860
Листови со податоци онлајн
C328C106K3R5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C410C202F1G5TA7200

C410C202F1G5TA7200

KEMET

CAP CER 2000PF 100V C0G AXIAL

На залиха: 511.456

$0.19552

GRM155R61A224KE19J

GRM155R61A224KE19J

TOKO / Murata

CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1206J3000431JQT

1206J3000431JQT

Syfer

CAP CER 430PF 300V C0G/NP0 1206

На залиха: 121.427

$0.82354

1808Y0160182FFT

1808Y0160182FFT

Syfer

CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 74.081

$1.48485

C325C562G3G5TA

C325C562G3G5TA

KEMET

CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

C0603C508B8HACAUTO

C0603C508B8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 0.5PF 10V ULTRA STA

На залиха: 4.882.812

$0.02048

0603Y0500220KAR

0603Y0500220KAR

Syfer

CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 558.378

$0.17909

1812J4K00101FCR

1812J4K00101FCR

Syfer

CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 1812

На залиха: 61.713

$1.78244

C0402C220K3GACTU

C0402C220K3GACTU

KEMET

CAP CER 22PF 25V NP0 0402

На залиха: 1.336.898

$0.07480

1825J2000150JCR

1825J2000150JCR

Syfer

CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 49.344

$2.22922

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв