C315C152KAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C315C152KAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.16624
Листови со податоци онлајн
C315C152KAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.183" (4.66mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0630561KCR

0603Y0630561KCR

Syfer

CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 708.817

$0.14108

0805Y0250392FCR

0805Y0250392FCR

Syfer

CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 112.079

$0.89222

VJ1206Y682KXQCW1BC

VJ1206Y682KXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800PF 10V X7R 1206

На залиха: 3.437.607

$0.02909

0603J1003P30CAR

0603J1003P30CAR

Syfer

CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 403.518

$0.24782

1812J0630684JDT

1812J0630684JDT

Syfer

CAP CER 0.68UF 63V X7R 1812

На залиха: 55.976

$1.96510

VJ0805A681KXBMT

VJ0805A681KXBMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.409.443

$0.07095

0805Y0505P60DFT

0805Y0505P60DFT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

C0402C331J8HACAUTO

C0402C331J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 330PF 10V ULTRA STA

На залиха: 6.226.650

$0.01606

C0805X473K1RECAUTO

C0805X473K1RECAUTO

KEMET

CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805

На залиха: 285.714

$0.35000

2225Y1000390JCT

2225Y1000390JCT

Syfer

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 47.733

$2.30444

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв