C0805X102K4RECAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X102K4RECAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 1NF 16V X7R 10%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06675
Листови со податоци онлајн
C0805X102K4RECAUTO PDF
 • серија:ESD SMD Auto X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0500820FCR

1808Y0500820FCR

Syfer

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 107.234

$0.93254

1812Y6300561KET

1812Y6300561KET

Syfer

CAP CER 560PF 630V X7R 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

0805J5008P20CFT

0805J5008P20CFT

Syfer

CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 308.375

$0.32428

2220Y1K00821FCT

2220Y1K00821FCT

Syfer

CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 24.226

$5.36596

0603J3001P20DQT

0603J3001P20DQT

Syfer

CAP CER 1.2PF 300V C0G/NP0 0603

На залиха: 388.575

$0.25735

C0402C180J5HACAUTO

C0402C180J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 18PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 6.587.615

$0.01518

C324C330G3G5TA7301

C324C330G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 322.009

$0.31055

1206Y5000271JQT

1206Y5000271JQT

Syfer

CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 128.784

$0.77649

C1210C430M4HACAUTO

C1210C430M4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 43PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 2.053.388

$0.04870

1808Y6300333KXR

1808Y6300333KXR

Syfer

CAP CER 0.033UF 630V X7R 1808

На залиха: 182.635

$0.54754

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв