WhatsApp Icon
C0805C273J5JACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C273J5JACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.027UF 50V U2J 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
12881
Листови со податоци онлајн
C0805C273J5JACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0805Y2000430JQT

0805Y2000430JQT

Syfer

CAP CER 43PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 195.871

1206Y0250121KDR

1206Y0250121KDR

Syfer

CAP CER 120PF 25V X7R 1206

На залиха: 319.019

C0805C362F4HACAUTO

C0805C362F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 3.6NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.767.721

1206Y0160222JCR

1206Y0160222JCR

Syfer

CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 385.891

CDR31BP820BKZSAT

CDR31BP820BKZSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 82PF 100V BP 0805

На залиха: 323.844

C317C829B3G5TA

C317C829B3G5TA

KEMET

CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 309.827

1812J6300562KXT

1812J6300562KXT

Syfer

CAP CER 5600PF 630V X7R 1812

На залиха: 134.262

C11AH1R7C-9ZN-X1T

C11AH1R7C-9ZN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 0505

На залиха: 209.467

C323C431J3G5TA7301

C323C431J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

1812J0250122FFT

1812J0250122FFT

Syfer

CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 33.681

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв