WhatsApp Icon
1206J100P600HQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J100P600HQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.6PF 100V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
18285
Листови со податоци онлајн
1206J100P600HQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.6 pF
 • толеранција:±0.05pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
2225J6300224JXR

2225J6300224JXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 630V X7R 2225

На залиха: 28.024

1812J1K50272MXR

1812J1K50272MXR

Syfer

CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 149.180

C1210C683K1RACTU

C1210C683K1RACTU

KEMET

CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210

На залиха: 598.265

C325C479D3G5TA

C325C479D3G5TA

KEMET

CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 364.458

1111Y3005P10DQT

1111Y3005P10DQT

Syfer

CAP CER 5.1PF 300V C0G/NP0 1111

На залиха: 114.855

VJ0603Y272MXAPW1BC

VJ0603Y272MXAPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 50V X7R 0603

На залиха: 5.800.464

0805Y2500330FFR

0805Y2500330FFR

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 132.201

VJ1808Y333KXCAT

VJ1808Y333KXCAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.033UF 200V X7R 1808

На залиха: 702.740

C0603C229C2GACTU

C0603C229C2GACTU

KEMET

CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603

На залиха: 1.032.311

RCE5C1H222J0A2H03B

RCE5C1H222J0A2H03B

TOKO / Murata

CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL

На залиха: 217.391

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв