MA0603XR823K500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MA0603XR823K500
Производителот
Meritek
Опис
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.082 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y1K50470GCT

2220Y1K50470GCT

Syfer

CAP CER 47PF 1.5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 44.543

$2.46947

1111J5000361FQT

1111J5000361FQT

Syfer

CAP CER 360PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 29.052

$4.13042

VJ0603D7R5DLCAJ

VJ0603D7R5DLCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 7.5PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 750.018

$0.13333

1812J5000331FCR

1812J5000331FCR

Syfer

CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 71.784

$1.53237

C941U472MZVDCAWL40

C941U472MZVDCAWL40

KEMET

CAP CER 4700PF 440VAC Y5V RADIAL

На залиха: 867.754

$0.11524

C0805C333G5JACAUTO

C0805C333G5JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.033UF 50V U2J 0805

На залиха: 562.556

$0.17776

GJM0335C1E3R1WB01D

GJM0335C1E3R1WB01D

TOKO / Murata

CAP CER 3.1PF 25V NP0 0201

На залиха: 4.055.150

$0.02466

VJ1206Y153MXEMT

VJ1206Y153MXEMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206

На залиха: 827.472

$0.12085

CC0805GPNPO9BN221

CC0805GPNPO9BN221

Yageo

CAP CER NPO 0805

На залиха: 3.144.654

$0.03180

VJ0402Y223KLJAJ32

VJ0402Y223KLJAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 22000 PF 16V X7R 0402 PB

На залиха: 543.478

$0.18400

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв