C0805C820J5GALTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C820J5GALTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 82PF 50V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06105
Листови со податоци онлајн
C0805C820J5GALTU PDF
 • серија:SMD Comm C0G SnPb
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J2500271KXT

0603J2500271KXT

Syfer

CAP CER 270PF 250V X7R 0603

На залиха: 878.194

$0.11387

VJ0805Y101KXBCW1BC

VJ0805Y101KXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 100V X7R 0805

На залиха: 1.786.990

$0.05596

C324C160JAG5TA7301

C324C160JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 16PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

0805Y2500330GCR

0805Y2500330GCR

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 395.679

$0.25273

1812Y1K20681MXR

1812Y1K20681MXR

Syfer

CAP CER 680PF 1.2KV X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

1825J0630683JCR

1825J0630683JCR

Syfer

CAP CER 0.068UF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 39.040

$3.07370

1206J0630560GAT

1206J0630560GAT

Syfer

CAP CER 56PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 185.894

$0.53794

VJ0805A221FXAMC

VJ0805A221FXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 294.759

$0.33926

885342207005

885342207005

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 10000PF 200V X7R 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

12103C823KAT2A

12103C823KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.082UF 25V X7R 1210

На залиха: 1.137.785

$0.08789

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв