2225J2500121KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J2500121KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.24268
Листови со податоци онлајн
2225J2500121KFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J2000560JFT

0805J2000560JFT

Syfer

CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 466.483

$0.21437

GMC04CG271F25NT

GMC04CG271F25NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 9.090.909

$0.01100

0805Y0250100FFR

0805Y0250100FFR

Syfer

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

$0.69832

2211YA250820GCRSP

2211YA250820GCRSP

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 42.106

$2.61240

1808Y2000392JCT

1808Y2000392JCT

Syfer

CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 149.653

$0.66821

GRT1885C2A151JA02D

GRT1885C2A151JA02D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 4.016.064

$0.02490

C1206X154F4JACAUTO

C1206X154F4JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.15UF 16V U2J 1206

На залиха: 74.845

$1.46970

1812J2500272GCR

1812J2500272GCR

Syfer

CAP CER 2700PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 71.909

$1.52971

C327C823G5G5TA7301

C327C823G5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 86.808

$1.26715

1825J5000224JXR

1825J5000224JXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 500V X7R 1825

На залиха: 41.388

$2.65776

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв