C0402C510F8HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0402C510F8HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0402 51PF 10V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03234
Листови со податоци онлајн
C0402C510F8HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:51 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J2500681KCT

1210J2500681KCT

Syfer

CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 242.488

$0.41239

2225J1K00123JXR

2225J1K00123JXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 1KV X7R 2225

На залиха: 49.940

$2.20262

CKC21X393MWGAC7800

CKC21X393MWGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 39NF 650VDC C0G

На залиха: 59.141

$1.85996

C0805C333J3RECAUTO

C0805C333J3RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 33NF 25V X7R 5%

На залиха: 1.813.236

$0.05515

C0805C132M3HACAUTO

C0805C132M3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1.3NF 25V ULTRA STA

На залиха: 4.430.660

$0.02257

GJM0335C1H5R7CB01D

GJM0335C1H5R7CB01D

TOKO / Murata

CAP CER 5.7PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CKC33C153GDGAC7210

CKC33C153GDGAC7210

KEMET

KC-LINK 3640 15NF 1000VDC C0G

На залиха: 16.230

$8.62596

W2L1YC683MAT1A

W2L1YC683MAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 0.068UF 16V X7R 0508

На залиха: 210.437

$0.47520

C327C200FAG5TA

C327C200FAG5TA

KEMET

CAP CER 20PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 188.033

$0.53182

2225Y6300153MXT

2225Y6300153MXT

Syfer

CAP CER 0.015UF 630V X7R 2225

На залиха: 57.874

$1.90065

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв