VJ0402D120FXXAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402D120FXXAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.93694
Листови со податоци онлајн
VJ0402D120FXXAC PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.61mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GMC10CG8R0B50NTD

GMC10CG8R0B50NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 5.405.405

$0.01850

SR151A3R3DAA

SR151A3R3DAA

Elco (AVX)

CAP CER 3.3PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 642.673

$0.15560

CS0603KRX7R9BB221

CS0603KRX7R9BB221

Yageo

CAP CER 220PF 50V X7R 0603

На залиха: 6.269.592

$0.01595

1825J2500392JCR

1825J2500392JCR

Syfer

CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 51.384

$2.14074

1825Y6300221KXT

1825Y6300221KXT

Syfer

CAP CER 220PF 630V X7R 1825

На залиха: 65.234

$1.68622

VJ0603D1R7DLBAP

VJ0603D1R7DLBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.7PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 833.263

$0.12001

C0603X119B5HAC7867

C0603X119B5HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 1.1PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.644.681

$0.02153

1210Y0630224MXT

1210Y0630224MXT

Syfer

CAP CER 0.22UF 63V X7R 1210

На залиха: 227.728

$0.43912

GRM033D70J105ME01D

GRM033D70J105ME01D

TOKO / Murata

CAP CER 1UF 6.3V X7T 0201

На залиха: 2.062.280

$0.04849

2225Y5000824MDR

2225Y5000824MDR

Syfer

CAP CER 0.82UF 500V X7R 2225

На залиха: 19.777

$6.57328

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв