1812Y0160274KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0160274KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.27UF 16V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.93678
Листови со податоци онлајн
1812Y0160274KXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.27 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J0160123FCR

1825J0160123FCR

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 18.645

$7.50862

2225Y2500333KXR

2225Y2500333KXR

Syfer

CAP CER 0.033UF 250V X7R 2225

На залиха: 57.232

$1.92199

GRM1555C2A130JA01J

GRM1555C2A130JA01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 9.216.589

$0.01085

0805J0101P00CCT

0805J0101P00CCT

Syfer

CAP CER 1PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 460.850

$0.21699

C316C223K5G5TA

C316C223K5G5TA

KEMET

CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 601.539

$0.16624

C0805S272K5RACAUTO

C0805S272K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 2700PF 50V X7R 0805

На залиха: 270.270

$0.37000

1825J0630822FCT

1825J0630822FCT

Syfer

CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

$7.11326

VJ0603Y333KXQCW1BC

VJ0603Y333KXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.033UF 10V X7R 0603

На залиха: 5.540.166

$0.01805

1812Y0100471KCR

1812Y0100471KCR

Syfer

CAP CER 470PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 139.536

$0.71666

0603Y0500181GFT

0603Y0500181GFT

Syfer

CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 274.883

$0.36379

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв