C1210C333F5JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C333F5JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.033UF 50V U2J 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.31389
Листови со податоци онлајн
C1210C333F5JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MA0603YV154Z500

MA0603YV154Z500

Meritek

CAP CER 0.15UF 50V Y5V 0603

На залиха: 4.219.409

$0.02370

0603J0160103MXR

0603J0160103MXR

Syfer

CAP CER 10000PF 16V X7R 0603

На залиха: 877.963

$0.11390

C1206X682F5GEC

C1206X682F5GEC

KEMET

CAP CER 1206 6.8NF 50V C0G 1%

На залиха: 160.960

$0.62127

0805J3005P10BQT

0805J3005P10BQT

Syfer

CAP CER 5.1PF 300V C0G/NP0 0805

На залиха: 132.946

$0.75218

C0805R684K3RAC7800

C0805R684K3RAC7800

KEMET

CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805

На залиха: 31.413

$3.82000

1825Y2500562GCT

1825Y2500562GCT

Syfer

CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 26.729

$4.48940

VJ2220Y473KBPAT4X

VJ2220Y473KBPAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.047UF 250V X7R 2220

На залиха: 104.885

$1.04876

CKC21C682GWGAC7210

CKC21C682GWGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 6.8NF 650VDC C0G

На залиха: 76.137

$1.44476

2225J1000272GFR

2225J1000272GFR

Syfer

CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.976

$6.19752

1210Y1000393KER

1210Y1000393KER

Syfer

CAP CER 0.039UF 100V X7R 1210

На залиха: 162.453

$0.61556

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв