WhatsApp Icon
1825J0630183FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J0630183FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.018UF 63V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
17609
Листови со податоци онлајн
1825J0630183FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.018 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C0805X682G4HAC7800

C0805X682G4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 6.8NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.882.884

501S42E130KV4E

501S42E130KV4E

Johanson Technology

CAP CER 13PF 500V NP0 1111

На залиха: 249.750

C0805X332F3GEC7210

C0805X332F3GEC7210

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 25V C0G 1%

На залиха: 927.643

C1206X919D4HACAUTO

C1206X919D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 9.1PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.927.153

1206J0160183KFR

1206J0160183KFR

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 194.973

C0402C101K3GALTU

C0402C101K3GALTU

KEMET

CAP CER 100PF 25V NP0 0402

На залиха: 835.561

MA0603XR223M250

MA0603XR223M250

Meritek

CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603

На залиха: 9.090.909

VJ0603D300GXAAP

VJ0603D300GXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 248.447

1808J1000150GCT

1808J1000150GCT

Syfer

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 176.597

C326C131K3G5TA7301

C326C131K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 130PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв