C0402T103J3RACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0402T103J3RACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.35709
Листови со податоци онлајн
C0402T103J3RACTU PDF
 • серија:SMD COTS X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:COTS
 • апликации:High Reliability, Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206V683ZXQPW1BC

VJ1206V683ZXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.068UF 10V Y5V 1206

На залиха: 1.526.251

$0.06552

2225Y1K20102KCR

2225Y1K20102KCR

Syfer

CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 2225

На залиха: 47.037

$2.33856

1825J0630183FCT

1825J0630183FCT

Syfer

CAP CER 0.018UF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 17.281

$8.10110

C0805X682G4HAC7800

C0805X682G4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 6.8NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.882.884

$0.05311

501S42E130KV4E

501S42E130KV4E

Johanson Technology

CAP CER 13PF 500V NP0 1111

На залиха: 249.750

$0.40040

C0805X332F3GEC7210

C0805X332F3GEC7210

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 25V C0G 1%

На залиха: 927.643

$0.10780

C1206X919D4HACAUTO

C1206X919D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 9.1PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.927.153

$0.05189

1206J0160183KFR

1206J0160183KFR

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 194.973

$0.51289

C0402C101K3GALTU

C0402C101K3GALTU

KEMET

CAP CER 100PF 25V NP0 0402

На залиха: 835.561

$0.11968

MA0603XR223M250

MA0603XR223M250

Meritek

CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603

На залиха: 9.090.909

$0.01100

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв