1206Y0506P80HQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0506P80HQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.64390
Листови со податоци онлајн
1206Y0506P80HQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 pF
 • толеранција:±0.05pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225J1000560FCR

2225J1000560FCR

Syfer

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 18.874

$7.41734

0603J1000182MXR

0603J1000182MXR

Syfer

CAP CER 1800PF 100V X7R 0603

На залиха: 904.568

$0.11055

0505Y0502P00DQT

0505Y0502P00DQT

Syfer

CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 207.262

$0.48248

0805J0630104JXR

0805J0630104JXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 63V X7R 0805

На залиха: 559.315

$0.17879

C327C153G1G5TA

C327C153G1G5TA

KEMET

CAP CER 0.015UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

1812J0500271FFR

1812J0500271FFR

Syfer

CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 33.741

$3.55642

VJ0805Y152KXCMC

VJ0805Y152KXCMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 200V X7R 0805

На залиха: 1.311.819

$0.07623

2220J1K20471MXR

2220J1K20471MXR

Syfer

CAP CER 470PF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 105.172

$1.04590

1206Y1000153JDT

1206Y1000153JDT

Syfer

CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206

На залиха: 245.585

$0.40719

06035A102FAT4A

06035A102FAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 166.666

$0.60000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв