QCCT102Q330K1GV001E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
QCCT102Q330K1GV001E
Производителот
Johanson Technology
Опис
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.09836
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.046" (1.17mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206A101FLAAJ32

VJ1206A101FLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 100 PF 50V NP0(C0G) 1206

На залиха: 85.778

$1.28237

C0805X120F8HAC7800

C0805X120F8HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 12PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 1.336.898

$0.07480

VJ0805A561GXAMP

VJ0805A561GXAMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 360.100

$0.27770

0805Y5000110JQT

0805Y5000110JQT

Syfer

CAP CER 11PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 223.274

$0.44788

VJ1812Y271JBPAT4X

VJ1812Y271JBPAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 270PF 250V X7R 1812

На залиха: 157.646

$0.63433

C1206X392J1HACAUTO

C1206X392J1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3.9NF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.660.026

$0.06024

1210Y2K00151KCT

1210Y2K00151KCT

Syfer

CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 1210

На залиха: 236.776

$0.42234

1812J0100104KCT

1812J0100104KCT

Syfer

CAP CER 0.1UF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 72.252

$1.52244

1206J0160471KXT

1206J0160471KXT

Syfer

CAP CER 470PF 16V X7R 1206

На залиха: 520.237

$0.19222

1825J1K00392GCT

1825J1K00392GCT

Syfer

CAP CER 3900PF 1KV C0G/NP0 1825

На залиха: 36.879

$3.25382

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв