1812Y1K20681FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1K20681FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 680PF 1.2KV C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.16288
Листови со податоци онлајн
1812Y1K20681FCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y0160222JCT

1825Y0160222JCT

Syfer

CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 50.474

$2.17932

0805J0160470FFT

0805J0160470FFT

Syfer

CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 145.851

$0.68563

1210Y2500561FCR

1210Y2500561FCR

Syfer

CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 69.146

$1.59082

C0603C390G3GACTU

C0603C390G3GACTU

KEMET

CAP CER 39PF 25V NP0 0603

На залиха: 819.000

$0.12210

1206J0250564MDR

1206J0250564MDR

Syfer

CAP CER 0.56UF 25V X7R 1206

На залиха: 204.185

$0.48975

1206Y0500152MXR

1206Y0500152MXR

Syfer

CAP CER 1500PF 50V X7R 1206

На залиха: 542.829

$0.18422

CKR22BX152KR

CKR22BX152KR

Elco (AVX)

CAP CER 1500PF 100V BX 2-DIP

На залиха: 24.687

$4.86075

2220J0500153FFT

2220J0500153FFT

Syfer

CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 9.957

$11.04726

0805Y2500470GFT

0805Y2500470GFT

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 249.128

$0.40140

0805Y2000681JCT

0805Y2000681JCT

Syfer

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв