VJ0805Y822JXBMP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805Y822JXBMP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 8200PF 100V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08910
Листови со податоци онлајн
VJ0805Y822JXBMP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C316C562G1G5TA

C316C562G1G5TA

KEMET

CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

1206Y1000101FFR

1206Y1000101FFR

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 104.999

$1.04762

GCM31A5C3A820JX01D

GCM31A5C3A820JX01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 827.540

$0.12084

2220Y0630122JCR

2220Y0630122JCR

Syfer

CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 56.604

$1.94331

GJM0335C1H4R2CB01J

GJM0335C1H4R2CB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 14.450.867

$0.00692

GCM1885C2A8R9CA16D

GCM1885C2A8R9CA16D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 2.844.950

$0.03515

C0805C100G5HACAUTO

C0805C100G5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 10PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 3.134.796

$0.03190

0603J2502P70DQT

0603J2502P70DQT

Syfer

CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 391.512

$0.25542

2220Y3K00682KXR

2220Y3K00682KXR

Syfer

CAP CER 6800PF 3KV X7R 2220

На залиха: 69.494

$1.58286

C0805C180G8HAC7800

C0805C180G8HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 18PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 4.933.399

$0.02027

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв