C1206C279B3HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C279B3HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 2.7PF 25V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03908
Листови со податоци онлајн
C1206C279B3HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.7 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C901U300JUSDBAWL35

C901U300JUSDBAWL35

KEMET

CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 886.053

$0.11286

HMF316B7104KLHT

HMF316B7104KLHT

TAIYO YUDEN

CAP, MLCC, 1206/3216, 100V, X7R,

На залиха: 217.391

$0.46000

C1608X5R1C225K080AB

C1608X5R1C225K080AB

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603

На залиха: 526.315

$0.19000

0805J0500271MXT

0805J0500271MXT

Syfer

CAP CER 270PF 50V X7R 0805

На залиха: 802.697

$0.12458

GRM2165C1H331GA01D

GRM2165C1H331GA01D

TOKO / Murata

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 344.827

$0.29000

1808Y2K50470FCR

1808Y2K50470FCR

Syfer

CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 1808

На залиха: 89.703

$1.22626

0603J0250180FCT

0603J0250180FCT

Syfer

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 167.518

$0.59695

C1206C223M2GECAUTO

C1206C223M2GECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 22NF 200V C0G 20%

На залиха: 2.075.550

$0.04818

GCJ188R71H393MA12D

GCJ188R71H393MA12D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 2.929.973

$0.03413

2225J2500220JFR

2225J2500220JFR

Syfer

CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 35.144

$3.41446

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв