K681M15X7RK5UL2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
K681M15X7RK5UL2
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05825
Листови со податоци онлајн
K681M15X7RK5UL2 PDF
 • серија:Mono-Kap™ K
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.220" (5.60mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402T104K4RAL7867

C0402T104K4RAL7867

KEMET

CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402

На залиха: 104.166

$0.96000

250R05L9R1DV4T

250R05L9R1DV4T

Johanson Technology

CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201

На залиха: 6.835.269

$0.01463

C0603X160G4HAC7867

C0603X160G4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 16PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 5.376.344

$0.01860

C420C392G2G5TA

C420C392G2G5TA

KEMET

CAP CER 3900PF 200V C0G AXIAL

На залиха: 390.609

$0.25601

MD015A392FAB

MD015A392FAB

Elco (AVX)

CAP CER 3900PF 50V NP0 2-DIP

На залиха: 8.218

$13.38365

1808Y2500471JFT

1808Y2500471JFT

Syfer

CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 187.620

$0.53299

1210J1000820GFR

1210J1000820GFR

Syfer

CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.678

$1.05084

GRM31A7U2E392JW31D

GRM31A7U2E392JW31D

TOKO / Murata

CAP CER 3900PF 250V U2J 1206

На залиха: 944.822

$0.10584

VJ1206V684MXJCW1BC

VJ1206V684MXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.68UF 16V Y5V 1206

На залиха: 810.766

$0.12334

2220J2500471GFR

2220J2500471GFR

Syfer

CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 24.742

$5.25406

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв