VJ0402A2R7BXACW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402A2R7BXACW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02284
Листови со податоци онлајн
VJ0402A2R7BXACW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.7 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GCM1555C1H6R8DA16J

GCM1555C1H6R8DA16J

TOKO / Murata

CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 8.223.684

$0.01216

C322C121GAG5TA7301

C322C121GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 322.009

$0.31055

C0603C0G500-4R7BNP

C0603C0G500-4R7BNP

Venkel LTD

CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 9.233.610

$0.01083

C321C823K1G5TA

C321C823K1G5TA

KEMET

CAP CER RAD 82NF 100V C0G 10%

На залиха: 206.058

$0.48530

1812J1K00561MXR

1812J1K00561MXR

Syfer

CAP CER 560PF 1KV X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

1825J6300220JCR

1825J6300220JCR

Syfer

CAP CER 22PF 630V C0G/NP0 1825

На залиха: 73.149

$1.50376

VJ0805A222GXACW1BC

VJ0805A222GXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.035.732

$0.09655

C330C821GAG5TA

C330C821GAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 820PF 250V C0G 2%

На залиха: 146.228

$0.68386

GQM1555C2D1R1CB01D

GQM1555C2D1R1CB01D

TOKO / Murata

CAP CER 1.1PF 200V NP0 0402

На залиха: 674.991

$0.14815

C0805C752M5JAC7800

C0805C752M5JAC7800

KEMET

CAP CER 7500PF 50V U2J 0805

На залиха: 1.484.560

$0.06736

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв