C901U390JYSDCAWL40

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C901U390JYSDCAWL40
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 39PF 400VAC SL RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08580
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:400VAC
 • температурен коефициент:SL
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:X1, Y2
 • апликации:Safety
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.276" Dia (7.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J0500392GFT

1206J0500392GFT

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 132.142

$0.75676

1206Y0500120FFT

1206Y0500120FFT

Syfer

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 102.797

$1.07007

C0603X470M8HAC7867

C0603X470M8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 47PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 9.090.909

$0.01100

1812J1K00271KXR

1812J1K00271KXR

Syfer

CAP CER 270PF 1KV X7R 1812

На залиха: 144.073

$0.69409

C0603C562M4RACTU

C0603C562M4RACTU

KEMET

CAP CER 5600PF 16V X7R 0603

На залиха: 2.322.880

$0.04305

C2012JB1H225M125AB

C2012JB1H225M125AB

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 50V JB 0805

На залиха: 196.078

$0.51000

06033A330JAT2A

06033A330JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

0805J2005P60BAT

0805J2005P60BAT

Syfer

CAP CER 5.6PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 149.976

$0.66677

1812J0630820KFR

1812J0630820KFR

Syfer

CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 109.234

$1.00701

1825J2500820FCR

1825J2500820FCR

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 17.463

$8.01682

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв