2225Y1K00391FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y1K00391FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 1KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.09938
Листови со податоци онлајн
2225Y1K00391FCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J3007P50BQT

1206J3007P50BQT

Syfer

CAP CER 7.5PF 300V C0G/NP0 1206

На залиха: 83.449

$1.31817

1206Y2500360JQT

1206Y2500360JQT

Syfer

CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 201.857

$0.49540

MD011C332KAB

MD011C332KAB

Elco (AVX)

CAP CER 3300PF 100V X7R 2-DIP

На залиха: 62.313

$1.76528

0603Y1000103KXT

0603Y1000103KXT

Syfer

CAP CER 10000PF 100V X7R 0603

На залиха: 801.667

$0.12474

0805ZC102JAT2A

0805ZC102JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 1000PF 10V X7R 0805

На залиха: 1.694.340

$0.05902

1808Y2K00121KCT

1808Y2K00121KCT

Syfer

CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 228.320

$0.43798

MA1210CG153F160

MA1210CG153F160

Meritek

CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 59.627

$1.84480

0805Y2502P70CCT

0805Y2502P70CCT

Syfer

CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 401.832

$0.24886

C1210X821F1HAC7800

C1210X821F1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 820PF 100V ULTRA ST

На залиха: 398.867

$0.25071

1210Y0500122FFR

1210Y0500122FFR

Syfer

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 46.099

$2.38616

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв