1812Y0630153MDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0630153MDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.015UF 63V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.05844
Листови со податоци онлајн
1812Y0630153MDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.015 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
08053A681KAT2A

08053A681KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER SMD

На залиха: 1.403.902

$0.07123

C336C124G1G5TA7301

C336C124G1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.12UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 40.641

$2.70656

2220Y2500681GCR

2220Y2500681GCR

Syfer

CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 31.720

$3.78308

CKC33C183JCGACAUTO

CKC33C183JCGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 18NF 500VDC C0G

На залиха: 20.807

$6.24760

1808Y5000821FCT

1808Y5000821FCT

Syfer

CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 85.005

$1.29403

MA1206CG102K500

MA1206CG102K500

Meritek

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.287.001

$0.07770

VJ0603Y153KXXPW1BC

VJ0603Y153KXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603

На залиха: 6.269.592

$0.01595

VJ0402A330KLXAJ32

VJ0402A330KLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 33 PF 25V NP0(C0G) 0402

На залиха: 543.478

$0.18400

VJ1825A561KBAAT4X

VJ1825A561KBAAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 560PF 50V NP0 1825

На залиха: 106.330

$1.03451

C1206C223K1REC7210

C1206C223K1REC7210

KEMET

CAP CER 1206 22NF 100V X7R 10%

На залиха: 3.417.634

$0.02926

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв