WhatsApp Icon
0603J0638P20BFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0638P20BFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 8.2PF 63V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15268
Листови со податоци онлајн
0603J0638P20BFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
GCM21BR72A823MA37L

GCM21BR72A823MA37L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 2.322.880

MA0603YV105Z160

MA0603YV105Z160

Meritek

CAP CER 1UF 16V Y5V 0603

На залиха: 13.386.880

CBR08C409AAGAC

CBR08C409AAGAC

KEMET

CAP CER 4PF 250V NP0 0805

На залиха: 100.100

C1210C152K5HACAUTO

C1210C152K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 1.5NF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.649.076

1812Y5000181KCT

1812Y5000181KCT

Syfer

CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

0805Y0503P30BFR

0805Y0503P30BFR

Syfer

CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 150.820

C1608NP02A471J080AA

C1608NP02A471J080AA

TDK Corporation

CAP CER 470PF 100V NP0 0603

На залиха: 434.782

0805Y0250103KCT

0805Y0250103KCT

Syfer

CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 386.055

VJ1206Y182MXACW1BC

VJ1206Y182MXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1800PF 50V X7R 1206

На залиха: 1.023.436

C1206C360F5HACAUTO

C1206C360F5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 36PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 1.232.134

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв