1825J5000332KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J5000332KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3300PF 500V X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.49851
Листови со податоци онлајн
1825J5000332KXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SQCAEM0R9BAJME\500

SQCAEM0R9BAJME\500

Elco (AVX)

CAP CER 0.9PF 150V 0505

На залиха: 68.530

$1.60512

1206J0630562KAT

1206J0630562KAT

Syfer

CAP CER 5600PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 240.841

$0.41521

C1206C394J5RACTU

C1206C394J5RACTU

KEMET

CAP CER 0.39UF 50V X7R 1206

На залиха: 420.556

$0.23778

1825Y6K00221FCR

1825Y6K00221FCR

Syfer

CAP CER 220PF 6KV C0G/NP0 1825

На залиха: 25.553

$4.69602

CC0603ZRY5V7BB105

CC0603ZRY5V7BB105

Yageo

CAP CER 1UF 16V Y5V 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

VJ1206Y682KLBAJ32

VJ1206Y682KLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800 PF 100V X7R 1206 PB

На залиха: 193.494

$0.51681

1206J2K00222MXR

1206J2K00222MXR

Syfer

CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206

На залиха: 438.711

$0.22794

2225Y1K50470KCR

2225Y1K50470KCR

Syfer

CAP CER 47PF 1.5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 51.186

$2.14900

C316C302FAG5TA

C316C302FAG5TA

KEMET

CAP CER 3000PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

$1.31138

2225J5000183JDR

2225J5000183JDR

Syfer

CAP CER 0.018UF 500V X7R 2225

На залиха: 39.240

$2.80322

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв