VJ0805D100GLPAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805D100GLPAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.60638
Листови со податоци онлајн
VJ0805D100GLPAC PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR501E225ZAR

SR501E225ZAR

Elco (AVX)

CAP CER 2.2UF 100V Z5U RADIAL

На залиха: 28.058

$4.27674

2220YA250472KXRB16

2220YA250472KXRB16

Syfer

CAP CER 4700PF 250V X7R 2220

На залиха: 71.430

$1.53995

08051C332JAT2A

08051C332JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 3300PF 100V X7R 0805

На залиха: 384.615

$0.26000

VJ1206A5R6CXAAR

VJ1206A5R6CXAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 506.303

$0.19751

VJ1210Y821KBLAT4X

VJ1210Y821KBLAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 630V X7R 1210

На залиха: 256.101

$0.39047

0603Y0500181JXR

0603Y0500181JXR

Syfer

CAP CER 180PF 50V X7R 0603

На залиха: 737.571

$0.13558

GCE188R71E273MA01J

GCE188R71E273MA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 2.935.133

$0.03407

2220J2500101JCR

2220J2500101JCR

Syfer

CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 54.180

$2.03026

GA342QR7GF681KW01L

GA342QR7GF681KW01L

TOKO / Murata

CAP CER 680PF 250VAC X7R 1808

На залиха: 234.758

$0.42597

08055A820KAT2A

08055A820KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.408.477

$0.04152

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв