1808Y0500470JFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y0500470JFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.48448
Листови со податоци онлајн
1808Y0500470JFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J5000393JXT

1812J5000393JXT

Syfer

CAP CER 0.039UF 500V X7R 1812

На залиха: 123.158

$0.81196

SQCB2M331JATME\500

SQCB2M331JATME\500

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 200V 1111

На залиха: 81.380

$1.35168

1825Y6300561MXT

1825Y6300561MXT

Syfer

CAP CER 560PF 630V X7R 1825

На залиха: 72.281

$1.52183

VJ0805D391KXAAJ

VJ0805D391KXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 372.814

$0.26823

C1210C560F1HACAUTO

C1210C560F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 56PF 100V ULTRA STA

На залиха: 699.839

$0.14289

C1206X154J2RECAUTO7210

C1206X154J2RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 150NF 200V X7R 5%

На залиха: 873.973

$0.11442

1206J0500822GAR

1206J0500822GAR

Syfer

CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 112.450

$0.88928

VJ0805A122KXBAP

VJ0805A122KXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.101.928

$0.09075

2225J5000684KDR

2225J5000684KDR

Syfer

CAP CER 0.68UF 500V X7R 2225

На залиха: 19.204

$6.76928

2220Y0250563MXT

2220Y0250563MXT

Syfer

CAP CER 0.056UF 25V X7R 2220

На залиха: 62.636

$1.75616

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв