08055A3R0BAT2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
08055A3R0BAT2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 3PF 50V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.23100
Листови со податоци онлајн
08055A3R0BAT2A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603C392G8JACAUTO

C0603C392G8JACAUTO

KEMET

CAP CER 3900PF 10V U2J 0603

На залиха: 936.504

$0.10678

VJ1808Y122JBGAT4X

VJ1808Y122JBGAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 1KV X7R 1808

На залиха: 111.668

$0.89551

C1206C391K5HAC7800

C1206C391K5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 390PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.933.399

$0.02027

C0603X331K8HAC7867

C0603X331K8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 330PF 10V ULTRA STA

На залиха: 8.912.655

$0.01122

VJ0805D241FXAAT

VJ0805D241FXAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 240PF 50V NP0 0805

На залиха: 85.694

$1.28363

C320C689B3G5TA

C320C689B3G5TA

KEMET

CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 309.827

$0.32276

2220Y2500820FFR

2220Y2500820FFR

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 9.316

$11.80690

2220Y1K00332JCR

2220Y1K00332JCR

Syfer

CAP CER 3300PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 64.824

$1.69689

1210Y0630682MET

1210Y0630682MET

Syfer

CAP CER 6800PF 63V X7R 1210

На залиха: 178.715

$0.55955

VJ0603D3R9CXCAC

VJ0603D3R9CXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 624.609

$0.16010

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв