VJ0603A121KLCAJ32

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A121KLCAJ32
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 120 PF 200V NP0(C0G) 060
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.27945
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UQCL2A100JAT2A\500

UQCL2A100JAT2A\500

Elco (AVX)

CAP CER 10PF 200V 0402

На залиха: 117.647

$0.85000

VJ0603Y331MXJCW1BC

VJ0603Y331MXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 330PF 16V X7R 0603

На залиха: 4.508.566

$0.02218

C1608C0G1H270J080AA

C1608C0G1H270J080AA

TDK Corporation

CAP CER 27PF 50V C0G 0603

На залиха: 909.090

$0.11000

1206J1K50272MXR

1206J1K50272MXR

Syfer

CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1206

На залиха: 504.821

$0.19809

C317C369DAG5TA

C317C369DAG5TA

KEMET

CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 364.458

$0.27438

0805Y2500122MXT

0805Y2500122MXT

Syfer

CAP CER 1200PF 250V X7R 0805

На залиха: 585.548

$0.17078

0805Y0100221FCT

0805Y0100221FCT

Syfer

CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 194.344

$0.51455

1825J0160274JXR

1825J0160274JXR

Syfer

CAP CER 0.27UF 16V X7R 1825

На залиха: 49.397

$2.22684

0805Y2500183KDT

0805Y2500183KDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 250V X7R 0805

На залиха: 358.345

$0.27906

C315C181J1G5TA

C315C181J1G5TA

KEMET

CAP CER 180PF 5% 100V C0G RADIAL

На залиха: 227.272

$0.44000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв