C0805C103K5GEC7210

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C103K5GEC7210
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 10NF 50V C0G 10%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
1926
Единечната цена
$0.30000
Листови со податоци онлајн
C0805C103K5GEC7210 PDF
 • серија:ESD SMD Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0630470KCT

0603Y0630470KCT

Syfer

CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 806.646

$0.12397

0805J0630150KAT

0805J0630150KAT

Syfer

CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 497.586

$0.20097

2225J1K00123KXR

2225J1K00123KXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 1KV X7R 2225

На залиха: 65.072

$1.69043

0805Y0160334JDR

0805Y0160334JDR

Syfer

CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805

На залиха: 210.517

$0.47502

100B240JT500XT

100B240JT500XT

American Technical Ceramics

CAP CER 24PF 500V P90 1111

На залиха: 26.000

$5.00000

0603J5000221MXR

0603J5000221MXR

Syfer

CAP CER 220PF 500V X7R 0603

На залиха: 957.395

$0.10445

CL21C2R4CBANNNC

CL21C2R4CBANNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CC0603CPNPO9BN2R2

CC0603CPNPO9BN2R2

Yageo

CAP CER NPO 0603

На залиха: 11.098.779

$0.00901

1206Y5000391MDT

1206Y5000391MDT

Syfer

CAP CER 390PF 500V X7R 1206

На залиха: 416.788

$0.23993

0805Y2500820FFT

0805Y2500820FFT

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 129.428

$0.77263

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв