0603Y2000271MER

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y2000271MER
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 200V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.14969
Листови со податоци онлајн
0603Y2000271MER PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C333C823G2G5TA7301

C333C823G2G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.082UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 40.641

$2.70656

VJ0603D360MLAAP

VJ0603D360MLAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 917.936

$0.10894

C328C112K3G5TA7301

C328C112K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

0505J1000620FQT

0505J1000620FQT

Syfer

CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0505

На залиха: 42.199

$2.60666

2220Y2000151FFT

2220Y2000151FFT

Syfer

CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 9.316

$11.80690

C1206X273G5JACAUTO

C1206X273G5JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.027UF 50V U2J 1206

На залиха: 327.300

$0.30553

HMK325B7104MFHT

HMK325B7104MFHT

TAIYO YUDEN

CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210

На залиха: 805.152

$0.12420

1825J1K20391JCT

1825J1K20391JCT

Syfer

CAP CER 390PF 1.2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 66.703

$1.64909

C316C752J3G5TA

C316C752J3G5TA

KEMET

CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 586.338

$0.17055

1808Y0250181KDR

1808Y0250181KDR

Syfer

CAP CER 180PF 25V X7R 1808

На залиха: 239.343

$0.41781

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв