C1210X161G5HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210X161G5HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 160PF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.11567
Листови со податоци онлајн
C1210X161G5HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:160 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603D390GLPAJ

VJ0603D390GLPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 217.174

$0.46046

VJ1206A330FXAMC

VJ1206A330FXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 305.464

$0.32737

2225Y5K00272JXT

2225Y5K00272JXT

Syfer

CAP CER 2700PF 5KV X7R 2225

На залиха: 57.874

$1.90065

1206J0630472GCR

1206J0630472GCR

Syfer

CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 193.315

$0.51729

LMK107BJ105MAHT

LMK107BJ105MAHT

TAIYO YUDEN

CAP CER 1UF 10V X5R 0603

На залиха: 909.090

$0.11000

VJ0402A2R7DXACW1BC

VJ0402A2R7DXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 6.293.266

$0.01589

2220Y1K20680GCT

2220Y1K20680GCT

Syfer

CAP CER 68PF 1.2KV C0G/NP0 2220

На залиха: 44.543

$2.46947

CC0201JRX7R8BB151

CC0201JRX7R8BB151

Yageo

CAP CER X7R 0201

На залиха: 19.120.458

$0.00523

2225Y0100102GCR

2225Y0100102GCR

Syfer

CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 26.893

$4.46208

VJ1210A121JBLAT4X

VJ1210A121JBLAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 120PF 630V NP0 1210

На залиха: 421.923

$0.23701

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв