WhatsApp Icon
C0402C390F8HAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0402C390F8HAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0402 39PF 10V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
11475
Листови со податоци онлајн
C0402C390F8HAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
0603J5000101KXR

0603J5000101KXR

Syfer

CAP CER 100PF 500V X7R 0603

На залиха: 896.539

1206J2000391GFR

1206J2000391GFR

Syfer

CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 168.321

2220J0160333MDR

2220J0160333MDR

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V X7R 2220

На залиха: 47.836

1206Y2000681KAT

1206Y2000681KAT

Syfer

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 261.615

1210D103J250KHT

1210D103J250KHT

NOVACAP

CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 45.812

0805J0160223MDR

0805J0160223MDR

Syfer

CAP CER 0.022UF 16V X7R 0805

На залиха: 469.329

C0603X162M5JACAUTO

C0603X162M5JACAUTO

KEMET

CAP CER 1600PF 50V U2J 0603

На залиха: 1.627.074

0805Y0160120KFT

0805Y0160120KFT

Syfer

CAP CER 12PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 493.802

CGA9N2X7R2A335M230KA

CGA9N2X7R2A335M230KA

TDK Corporation

CAP CER 3.3UF 100V X7R 2220

На залиха: 49.107

1206J1000511JQT

1206J1000511JQT

Syfer

CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 117.627

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв