K103M15X7RF53H5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
K103M15X7RF53H5
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03821
Листови со податоци онлајн
K103M15X7RF53H5 PDF
 • серија:Mono-Kap™ K
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.260" (6.60mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J5000392KCT

1210J5000392KCT

Syfer

CAP CER 3900PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 207.137

$0.48277

0805Y1000560JAT

0805Y1000560JAT

Syfer

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

C1206C473G8JACAUTO

C1206C473G8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.047UF 10V U2J 1206

На залиха: 509.294

$0.19635

1812Y0630390KAR

1812Y0630390KAR

Syfer

CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 101.186

$0.98827

CDR31BP270BKZMAT

CDR31BP270BKZMAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 100V 10% BP 0805

На залиха: 323.844

$0.30879

1206Y1K00240JQT

1206Y1K00240JQT

Syfer

CAP CER 24PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 187.160

$0.53430

1206J1K00221GFT

1206J1K00221GFT

Syfer

CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 149.180

$0.67033

1812J0250155MDR

1812J0250155MDR

Syfer

CAP CER 1.5UF 25V X7R 1812

На залиха: 69.469

$1.58342

1808J0500820JCT

1808J0500820JCT

Syfer

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 323.007

$0.30959

C0805X683J5REC7210

C0805X683J5REC7210

KEMET

CAP CER 0805 68NF 50V X7R 5%

На залиха: 1.403.902

$0.07123

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв