CKC18C103JWGAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CKC18C103JWGAC7800
Производителот
KEMET
Опис
KC-LINK 1812 10NF 650VDC C0G
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.48878
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:KC Link Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:650V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Voltage, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.087" (2.20mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C323C273F1G5TA

C323C273F1G5TA

KEMET

CAP CER 0.027UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 72.598

$1.51518

0603J0160100FFT

0603J0160100FFT

Syfer

CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 117.060

$0.85426

0805YA332JA12A

0805YA332JA12A

Elco (AVX)

CAP CER 3300PF 16V NP0 0805

На залиха: 92.436

$1.19000

VJ1206Y681KBEAT4X

VJ1206Y681KBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 500V X7R 1206

На залиха: 410.964

$0.24333

C327C123K3G5TA7301

C327C123K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 639.140

$0.15646

C1206C273K3JACAUTO

C1206C273K3JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.027UF 25V U2J 1206

На залиха: 839.419

$0.11913

CBR02C108B8GAC

CBR02C108B8GAC

KEMET

CAP CER 0.1PF 10V C0G/NP0 0201

На залиха: 384.615

$0.26000

1111Y5005P10HQT

1111Y5005P10HQT

Syfer

CAP CER 5.1PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 39.234

$3.05857

1206J3009P10CQT

1206J3009P10CQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 300V C0G/NP0 1206

На залиха: 121.617

$0.82225

C0603C758B8HAC7867

C0603C758B8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 0.75PF 10V ULTRA ST

На залиха: 7.102.272

$0.01408

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв