1812J3K00270JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812J3K00270JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.74481
Листови со податоци онлајн
1812J3K00270JCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0500221KCR

1812J0500221KCR

Syfer

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

C1206X101K4HACAUTO

C1206X101K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 100PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.912.045

$0.05230

1206J0160223JXT

1206J0160223JXT

Syfer

CAP CER 0.022UF 16V X7R 1206

На залиха: 409.970

$0.24392

VJ0402D150KLAAC

VJ0402D150KLAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 618.314

$0.16173

2220Y1K20273KXT

2220Y1K20273KXT

Syfer

CAP CER 0.027UF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 61.909

$1.77680

CDR32BP330BFZRAT

CDR32BP330BFZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 100V 1% BP 1206

На залиха: 143.490

$0.69691

C0805C120G4HAC7800

C0805C120G4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 12PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 5.035.246

$0.01986

1206J0160563MDR

1206J0160563MDR

Syfer

CAP CER 0.056UF 16V X7R 1206

На залиха: 357.602

$0.27964

C1206C104K1RACAUTO7210

C1206C104K1RACAUTO7210

KEMET

CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206

На залиха: 1.731.601

$0.05775

2220J5000222JXT

2220J5000222JXT

Syfer

CAP CER 2200PF 500V X7R 2220

На залиха: 72.607

$1.51500

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв