1812Y1000472MXRE03

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1000472MXRE03
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 100V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.63532
Листови со податоци онлајн
1812Y1000472MXRE03 PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL (X2Y), Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.030" (0.75mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X912M4JAC7867

C0603X912M4JAC7867

KEMET

CAP CER 9100PF 16V U2J 0603

На залиха: 1.473.405

$0.06787

0805J0500221KAR

0805J0500221KAR

Syfer

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 530.222

$0.18860

1808Y0250273GFR

1808Y0250273GFR

Syfer

CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 75.382

$1.45922

1206Y2000390GQT

1206Y2000390GQT

Syfer

CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 135.628

$0.73731

CKC33C562FJGACAUTO

CKC33C562FJGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 5.6NF 1700VDC C0G

На залиха: 8.290

$13.26788

1825Y0500222JCR

1825Y0500222JCR

Syfer

CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 51.556

$2.13360

1210Y0100151JCT

1210Y0100151JCT

Syfer

CAP CER 150PF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 224.164

$0.44610

0805Y5004P70HQT

0805Y5004P70HQT

Syfer

CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 83.657

$1.31489

1812J0100270KCR

1812J0100270KCR

Syfer

CAP CER 27PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

08055A241KAT2A

08055A241KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 240PF 50V NP0 0805

На залиха: 357.142

$0.28000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв