1825J1K20121KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J1K20121KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 120PF 1.2KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.34263
Листови со податоци онлајн
1825J1K20121KCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805X334K3RECAUTO

C0805X334K3RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 330NF 25V X7R 10%

На залиха: 1.498.127

$0.06675

MA0603CG350F500

MA0603CG350F500

Meritek

CAP CER 35PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.444.987

$0.04090

VJ0402V183ZXJCW1BC

VJ0402V183ZXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.018UF 16V Y5V 0402

На залиха: 1.511.030

$0.06618

C315C369CAG5TA7301

C315C369CAG5TA7301

KEMET

CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 375.968

$0.26598

C315C911FAG5TA

C315C911FAG5TA

KEMET

CAP CER 910PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 188.033

$0.53182

1812CC682KAT1A

1812CC682KAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 6800PF 630V X7R 1812

На залиха: 189.393

$0.52800

1206J1K00121JCR

1206J1K00121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 398.565

$0.25090

1825Y2K50682MXR

1825Y2K50682MXR

Syfer

CAP CER 6800PF 2.5KV X7R 1825

На залиха: 61.490

$1.78889

2225Y2500684MXR

2225Y2500684MXR

Syfer

CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225

На залиха: 40.116

$2.74204

1812J2500224MDT

1812J2500224MDT

Syfer

CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812

На залиха: 74.019

$1.48610

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв