WhatsApp Icon
1825J3K00122JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J3K00122JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
12260
Листови со податоци онлајн
1825J3K00122JXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SR151C272KAR

SR151C272KAR

Elco (AVX)

CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 827.951

C1210C154M5JAC7800

C1210C154M5JAC7800

KEMET

CAP CER 0.15UF 50V U2J 1210

На залиха: 344.162

C3216CH1H223J060AA

C3216CH1H223J060AA

TDK Corporation

CAP CER 0.022UF 50V CH 1206

На залиха: 212.765

C0603C139D4HAC7867

C0603C139D4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 1.3PF 16V ULTRA STA

На залиха: 17.730.496

1210Y0630472KXR

1210Y0630472KXR

Syfer

CAP CER 4700PF 63V X7R 1210

На залиха: 272.353

FPD070BE20136BH1

FPD070BE20136BH1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 200PF 5KV R42

На залиха: 377

C0402C620G5GACTU

C0402C620G5GACTU

KEMET

CAP CER 62PF 50V NP0 0402

На залиха: 371.871

1808Y0160221JDT

1808Y0160221JDT

Syfer

CAP CER 220PF 16V X7R 1808

На залиха: 203.367

C410C751K2G5TA

C410C751K2G5TA

KEMET

CAP CER 750PF 200V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 947.597

VJ1206A8R2CXJCW1BC

VJ1206A8R2CXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 3.203.074

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв