RCER71H474K1A2H03B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCER71H474K1A2H03B
Производителот
TOKO / Murata
Опис
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
207
Единечната цена
$0.63000
Листови со податоци онлајн
RCER71H474K1A2H03B PDF
 • серија:RCE
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.47 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.138" (3.50mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225J5000681JXR

2225J5000681JXR

Syfer

CAP CER 680PF 500V X7R 2225

На залиха: 56.042

$1.96280

CBR06C809CAGAC

CBR06C809CAGAC

KEMET

CAP CER 8PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 200.000

$0.50000

1825J2000100GCR

1825J2000100GCR

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 29.930

$4.00932

2220Y0160274FCT

2220Y0160274FCT

Syfer

CAP CER 0.27UF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 6.470

$16.99964

K561J15C0GH53H5

K561J15C0GH53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 964.692

$0.10366

1808J0100823MXR

1808J0100823MXR

Syfer

CAP CER 0.082UF 10V X7R 1808

На залиха: 321.223

$0.31131

0603Y0160182JCT

0603Y0160182JCT

Syfer

CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 511.299

$0.19558

2225Y1K00392KDR

2225Y1K00392KDR

Syfer

CAP CER 3900PF 1KV X7R 2225

На залиха: 43.185

$2.54716

0805Y2000120FAT

0805Y2000120FAT

Syfer

CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 129.428

$0.77263

1812J0250224JXR

1812J0250224JXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 25V X7R 1812

На залиха: 110.543

$0.90462

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв