WhatsApp Icon
1812J0630330KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812J0630330KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 33PF 63V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
10289
Листови со податоци онлајн
1812J0630330KFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1210Y0500222JER

1210Y0500222JER

Syfer

CAP CER 2200PF 50V X7R 1210

На залиха: 145.363

GRM2165C1H472FA01D

GRM2165C1H472FA01D

TOKO / Murata

CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 238.095

VJ0805D2R0CXBAP

VJ0805D2R0CXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 2PF 100V NP0 0805

На залиха: 414.576

VJ0805D111KLBAT

VJ0805D111KLBAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 110PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 389.438

C315C242F1G5TA

C315C242F1G5TA

KEMET

CAP CER 2400PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

CDR01BP150BJZMAT

CDR01BP150BJZMAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 100V 5% BP 0805

На залиха: 323.844

0603Y2500130JQT

0603Y2500130JQT

Syfer

CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 310.029

C336C621FAG5TA7301

C336C621FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 620PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 106.419

CKC33C393KWGACAUTO

CKC33C393KWGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 39NF 650VDC C0G

На залиха: 22.664

1210J0500394MDR

1210J0500394MDR

Syfer

CAP CER 0.39UF 50V X7R 1210

На залиха: 119.967

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв