VJ1812Y104KXCAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1812Y104KXCAT
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
365
Единечната цена
$1.06000
Листови со податоци онлајн
VJ1812Y104KXCAT PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0500562KFR

1808Y0500562KFR

Syfer

CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 215.996

$0.46297

VJ0603D301JXAAR

VJ0603D301JXAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 300PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 555.000

$0.18018

VJ2220Y332KXUSTX1

VJ2220Y332KXUSTX1

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 250VAC X7R 2220

На залиха: 56.410

$1.95000

0603Y2501P00DFR

0603Y2501P00DFR

Syfer

CAP CER 1PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 530.222

$0.18860

VJ0603D300KLBAP

VJ0603D300KLBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 882.067

$0.11337

1808J2500224MXR

1808J2500224MXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 250V X7R 1808

На залиха: 190.338

$0.52538

C328C911JAG5TA7301

C328C911JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 910PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 924.983

$0.10811

C1206F223K5RACAUTO

C1206F223K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206

На залиха: 135.135

$0.74000

1808J0630822FCR

1808J0630822FCR

Syfer

CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 94.210

$1.16760

C0805C472GAGACAUTO

C0805C472GAGACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 4.7NF 250V C0G 2%

На залиха: 111.111

$0.90000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв