C1210C104F4HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C104F4HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 0.1F 16V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.41718
Листови со податоци онлајн
C1210C104F4HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206C102K2RACAUTO

C1206C102K2RACAUTO

KEMET

CAP CER SMD 1206 1000PF 200V 10%

На залиха: 217.391

$0.46000

C1812W154KBRACAUTO

C1812W154KBRACAUTO

KEMET

COMSMDHIVOLTAGE.150UF 630V

На залиха: 200.746

$0.49814

0603Y0100122FCT

0603Y0100122FCT

Syfer

CAP CER 1200PF 10V C0G/NP0 0603

На залиха: 157.641

$0.63435

VJ0805D560FXAAP

VJ0805D560FXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 94.380

$1.16550

1808Y0500153GCT

1808Y0500153GCT

Syfer

CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 110.629

$0.90392

C0805X150G4HAC7800

C0805X150G4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 15PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 2.658.160

$0.03762

GCJ31MR71E124KA01K

GCJ31MR71E124KA01K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 655.909

$0.15246

2225Y6300391GCT

2225Y6300391GCT

Syfer

CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 2225

На залиха: 31.172

$3.84958

C318C110KAG5TA

C318C110KAG5TA

KEMET

CAP CER 11PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

C0603C120J3GACAUTO

C0603C120J3GACAUTO

KEMET

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 344.827

$0.29000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв