C430C273J5G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C430C273J5G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.027UF 50V C0G AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.19710
Листови со податоци онлајн
C430C273J5G5TA PDF
 • серија:AxiMax 400 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y0250334MXT

1825Y0250334MXT

Syfer

CAP CER 0.33UF 25V X7R 1825

На залиха: 51.265

$2.14568

MA0805XR334J250

MA0805XR334J250

Meritek

CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805

На залиха: 1.285.347

$0.07780

C1206C152F4HACAUTO

C1206C152F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1.5NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.034.340

$0.09668

CGA5L3C0G2E682J160AA

CGA5L3C0G2E682J160AA

TDK Corporation

CAP CER 6800PF 250V C0G 1206

На залиха: 196.078

$0.51000

0805Y0630120JCR

0805Y0630120JCR

Syfer

CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 729.554

$0.13707

1808J0250153FCT

1808J0250153FCT

Syfer

CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 66.324

$1.65851

1812J3K00180JCT

1812J3K00180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

VJ0805D1R8CLPAP

VJ0805D1R8CLPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805

На залиха: 395.710

$0.25271

C1210X154G3JAC7800

C1210X154G3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.15UF 25V U2J 1210

На залиха: 192.115

$0.52052

2220Y0250822KCT

2220Y0250822KCT

Syfer

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 56.270

$1.95485

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв