VJ1808A910JBAAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1808A910JBAAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 91PF 50V NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.72719
Листови со податоци онлајн
VJ1808A910JBAAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:91 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y5000331GCT

1206Y5000331GCT

Syfer

CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 238.623

$0.41907

1210J2500224MXR

1210J2500224MXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210

На залиха: 157.850

$0.63351

885012007086

885012007086

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1111Y2K09P10CQT

1111Y2K09P10CQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 2000V C0G/NP0 1111

На залиха: 83.304

$1.32046

1206Y0630393KDR

1206Y0630393KDR

Syfer

CAP CER 0.039UF 63V X7R 1206

На залиха: 317.995

$0.31447

1812J5K00150JCR

1812J5K00150JCR

Syfer

CAP CER 15PF 5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

1206J5000393MXT

1206J5000393MXT

Syfer

CAP CER 0.039UF 500V X7R 1206

На залиха: 410.728

$0.24347

0603J2500272MXT

0603J2500272MXT

Syfer

CAP CER 2700PF 250V X7R 0603

На залиха: 848.032

$0.11792

GQM1875C2E5R6DB12D

GQM1875C2E5R6DB12D

TOKO / Murata

CAP CER 5.6PF 250V NP0 0603

На залиха: 638.895

$0.15652

1206Y0250223KCR

1206Y0250223KCR

Syfer

CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 210.761

$0.47447

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв