C04UL5R1C-6SN-X0T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C04UL5R1C-6SN-X0T
Производителот
NOVACAP
Опис
CAP CER 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.53460
Листови со податоци онлајн
C04UL5R1C-6SN-X0T PDF
 • серија:UL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5.1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Ultra Low ESR, Gold Flash Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SK045C335KAR

SK045C335KAR

Elco (AVX)

CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 8.352

$13.17000

VJ0603D111KLBAR

VJ0603D111KLBAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 110PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 787.587

$0.12697

1812Y2500184JDT

1812Y2500184JDT

Syfer

CAP CER 0.18UF 250V X7R 1812

На залиха: 54.586

$2.01514

C0603X100J5HACAUTO

C0603X100J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 10PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 5.500.550

$0.01818

C325C362K3G5TA

C325C362K3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 3.6NF 25V C0G 10%

На залиха: 940.468

$0.10633

VJ0402D1R3CLCAJ

VJ0402D1R3CLCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0402

На залиха: 574.481

$0.17407

1210Y0630103MXT

1210Y0630103MXT

Syfer

CAP CER 10000PF 63V X7R 1210

На залиха: 268.074

$0.37303

1111J5005P10CQT

1111J5005P10CQT

Syfer

CAP CER 5.1PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 113.309

$0.88254

1111J1000130KQT

1111J1000130KQT

Syfer

CAP CER 13PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 110.555

$0.90452

VJ1206A2R7BXXPW1BC

VJ1206A2R7BXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 2.082.465

$0.04802

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв