C1210C309C1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C309C1HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 3PF 100V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06024
Листови со податоци онлајн
C1210C309C1HACAUTO PDF
 • серија:AUTO-150C-(CxxxxC-AUTO)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X910K8HACAUTO

C0603X910K8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 91PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 5.694.760

$0.01756

C1206X683KMRECAUTO7210

C1206X683KMRECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 68NF 63V X7R 10%

На залиха: 996.810

$0.10032

CGJ4C2C0G2A152J060AA

CGJ4C2C0G2A152J060AA

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 100V C0G 0805

На залиха: 285.714

$0.35000

1206Y0250103JXR

1206Y0250103JXR

Syfer

CAP CER 10000PF 25V X7R 1206

На залиха: 417.798

$0.23935

VJ0805V104ZXXPW1BC

VJ0805V104ZXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0805

На залиха: 2.447.980

$0.04085

0805J0160392GCT

0805J0160392GCT

Syfer

CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 244.164

$0.40956

2225Y4K00102KXR

2225Y4K00102KXR

Syfer

CAP CER 1000PF 4KV X7R 2225

На залиха: 108.525

$1.01359

CGJ6M2X7R2A474K200AA

CGJ6M2X7R2A474K200AA

TDK Corporation

CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210

На залиха: 72.368

$1.52000

0805Y5005P60DFT

0805Y5005P60DFT

Syfer

CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 479.478

$0.20856

SR211A221JAATR1

SR211A221JAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 185.185

$0.54000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв